Panathinaikos Başkanı Giannakopoulos’tan Ergin Ataman patlaması

Panathinaikos AKTOR başkanı Dimitris Giannakopoulos, oyuncular, personel, çalışanlar ve aileleriyle birlikte özel bir yemekte buluştu.Giannakopoulos’un Ergin Ataman çıkışı ise dikkatlerden kaçmadı.

Geçen yıl, bu zamanlara yakın, EuroLeague’de sonlardaydık. Yunanistan Ligi’nde ikinciydik, ana rakibimiz (Olympiakos) bize peş peşe yenilgiler yaşattı ve EuroLeague’in en kötü takımlarından biriydik. Argyris Pedoulakis ile görüşerek bunu değiştirmemiz ve Panathinaikos’u zirveye taşımamız gerektiğini konuştuk.

Vassilis Parthenopoulos’un da desteğiyle EuroLeague ile ilişkilerimiz çok iyi durumda. Her konuda fikirlerimizi söylüyoruz ve kararlarda öncü rol oynuyoruz.

Yapmamız gereken şeylerden biri de taraftarları yeniden bize katmaktı. Sadece normal taraftarlar değil, Gate 13 de dahil. Dimitris Kontos’a çok minnettarım, çünkü onun sayesinde Gate 13 ile oturup konuştuk ve onlar da bizimle iş birliği yapmak istediklerini gösterdiler. Finans ve pazarlama departmanımızla birlikte taraftarları salona nasıl çekebileceğimizi planladık. Ve sadece taraftarlarımızı geri kazanmakla kalmadık, aynı zamanda geçmişteki tüm rekorlarımızı da egale ettik.

Giannakopoulos, taraftarların geri dönüşünün yanı sıra OAKA’yı eşsiz bir hale getirmek için bazı değişiklikler yapılacağını da duyurdu ve şunları şöyledi:

10-15 gün önce, OAKA’nın yenilenmesinin bir bölümünü üstlenecek olan dünyaca ünlü bir firma olan Populous bize bir taslak sundu. Gelecek yıl OAKA’da hem Avrupa hem de Amerika standartlarında eşsiz bir şey yaşayacağımıza inanıyorum.

“KİMSE ANLAMIYOR”

Tüm bunlar güzel ama bunu destekleyecek seviyede bir takımınız olmazsa anlamsız. Bana göre şu an Ergin Ataman’ın ve takımın en büyük başarısı EuroLeague’de üçüncü olmak veya ligde birinci olmak değil. Şimdiye kadar yaptıklarımızı kimse başarı saymıyor.

Tüm camia Final-Four’u, şampiyonluğu ve 7. kupayı bekliyor. Bu bizim için büyük bir başarı. Geçen yıl Panathinaikos’u normale çevirmek, yeniden rekabet eder hale getirmek ve insanların bunu sahiplenmesini sağlamak istediğimizi söylemiştik.

Sadece takımımız iyi oynamakla kalmadı, aynı zamanda dediğim her şeyi gerçekleştirdik.

Giannakopoulos, son olarak Avrupa basketbol tarihinde en beğendiği takımları da paylaştı:

Benim için tarihteki en iyi takım Pini Gershon’un Maccabi‘si, sonra 90’lardaki Jugoplastika ve 2009 Berlin’deki Panathinaikos.

Madrid’de izlediğim kadarıyla bu üç takımı da yenebileceğimize inanıyorum.

Ama bu ne demek? Bu seviyemizin çok arttığı ve yıl sonunda bizi bir Avrupa ve bir lig şampiyonluğunun beklediği demek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x